Často kladené otázky

1. Registrácia

2. Návštevník

3. Odborník

4. Ochrana osobných údajov

5. Všeobecné


1. Registrácia

Ako sa zaregistrujem?

Sme veľmi radi, že ste sa rozhodli registrovať na portáli pozitivnamysel.sk! Registráciu si môžete vytvoriť zdarma a veľmi jednoducho. Kliknite na Registrujte sa, pričom registrácia môže byť vykonaná prostredníctvom Facebook, Google+, LinkedIn účtu alebo zadaním e-mailovej adresy a hesla. V prípade registrácie e-mailovou adresou, bude vám na uvedený e-mail zaslaný link, ktorým je potrebné registráciu potvrdiť. Ak by ste e-mail s linkom neobdržali, prosím, registrujte sa znova alebo nás kontaktujte v sekcii Kontakt. Okrem toho, je dôležité rozlíšiť a následne zadať, či sa chcete registrovať ako: Odborník, Inštitúcia alebo Návštevník.

Je registrácia na portáli pozitivnamysel.sk zdarma?

Áno, registrácia na portáli pozitivnamysel.sk je zdarma pre návštevníkov i odbornícikov.

Zabudol som heslo. Čo mám robiť?

Ak ste zabudli heslo, potom nasledujte pokyny v časti Zabudnuté heslo. Obdržíte e-mail s ďalšími krokmi obnovenia vášho zabudnutého hesla.

Ako si zmením moje heslo?

Heslo si môžete zmeniť tak, že po prihlásení sa do vášho účtu, kliknutím na vaše meno, prejdite do ľavého postranného panela. Tu prejdite do sekcie “Zmena hesla“. Tu si môžete vaše heslo zmeniť, pričom je potrebné, pre potvrdenie zmeny hesla, kliknúť na “Zmeniť“.

Ako sa odhlásim z odberu noviniek (newsletter)?

Je nám ľúto, že už nechcete odoberať náš newsletter...V každom zo zaslaných newsletter-ov je možné, kliknutím na “unsubscribe“, odhlásiť sa z odberu našich noviniek (newsletter).


2. Návštevník

V čom je rozdiel medzi registrovaným a neregistrovaným návštevníkom?

Prostredníctvom registrácie získate prístup k vášmu účtu, a tým aj k dodatočným, a veľmi užitočným, službám portálu, ako: hodnotenie odborníkov a okrem toho, registrovaný a prihlásený návštevník, si môžete vytvárať zoznamy obľúbených odborníkov a podujatí.

Ako si vyhľadám odborníka?

Na podstránke Úvod alebo Odborníci, zadajte do vyhľadávača vaše kritériá a preferencie, a potom stlačte políčko so znakom lupy = vyhľadávanie. Následne získate zoznam odborníkov, ktorí spĺňajú vaše požiadavky. Veríme, že na portáli pozitivnamysel.sk si nájdete odborníka, ktorého hľadáte.

Prečo nemôžem hodnotiť odborníka?

Hodnotiť odborníka môže iba prihlásený návštevník. Preto je potrebné, registrovať sa, v sekcii Registrácia, a následne sa prihlásiť.

Ako ohodnotím vybraného odborníka?

Hodnotiť odborníka môže iba prihlásený návštevník. Preto je potrebné sa, po registrácii, prihlásiť. Následne, po vyfiltrovaní odborníkov, či po výbere daného odborníka, v detaile jeho profilu, kliknutím na hodnotiť, môžete odborníka hodnotiť. Následne sa vaše hodnotenia budú zobrazovať vo vašom profile, po prihlásení a kliknutí na vaše meno, v ľavom postrannom panely, v časti “Udelené hodnotenia“. Taktiež hodnotiť môžete iba odborníka, ktorý povolí byť hodnotený.

Je možné odstrániť udelené hodnotenie odborníka?

Áno, hodnotenie je možné odstrániť, ale nie meniť. Hodnotenie odstránite, ak po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdete do časti “Udelené hodnotenia“, a tu môžete hodnotenie zmazať. V súlade s etickými zásadami, kódexom hodnotenia a Všeobecnými obchodnými podmienkami, však vami udelené hodnotenie môže byť odstránené taktiež portálom pozitivnamysel.sk.

Ako si pridám vybraného odborníka do zoznamu "Obľúbených odborníkov"?

Ako registrovaný a následne prihlásený návštevník stačí, ak kliknete na značku srdiečka v profile vybraného odborníka. Keď sa srdiečko zmení na zelené, daný odborník je už v zozname vašich obľúbených odborníkov. Následne sa obľúbení odborníci budú zobrazovať vo vašom profile, v postrannom panely, v časti “Obľúbení odborníci“.

Ako odstránim vybraného odborníka zo zoznamu "Obľúbených odborníkov"?

Ako registrovaný návštevník stačí, ak kliknete na značku srdiečka v profile odborníka alebo v zozname “Obľúbených odborníkov“, a keď sa srdiečko zmení na priehľadné, daný odborník je už odstránený zo zoznamu vašich “Obľúbených odborníkov“.

Ako si vyhľadám podujatie?

Na podstránke Podujatia zadajte do vyhľadávača vaše kritériá, a potom stlačte políčko so znakom lupy = vyhľadávanie. Následne získate zoznam organizácií, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. Veríme, že na portáli pozitivnamysel.sk si nájdete podujatie, aké hľadáte.

Ako si pridám vybrané podujatie do zoznamu "Obľúbených podujatí"?

Ako registrovaný návštevník stačí, ak kliknete na značku srdiečka v profile podujatia, keď sa srdiečko zmení na zelené, dané podujatie je už v zozname vašich “Obľúbených podujatí“.

Ako odstránim vybrané podujatie zo zoznamu "Obľúbených podujatí"?

Ako registrovaný návštevník stačí, ak kliknete na značku srdiečka v profile podujatia, alebo v zozname “Obľúbených podujatí“, a keď sa srdiečko zmení na priehľadné, daná podujatie je už odstránené zo zoznamu vašich “Obľúbených podujatí“.

Čo mám urobiť, ak si neviem vyhľadať správneho odborníka či podujatie? 

Tím portálu pozitivnamysel.sk sa skladá taktiež z odborníkov duševného zdravia, a preto nás neváhajte kontaktovať v sekcii Kontakt, poradíme vám.

Ako odstránim môj profil?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdete do časti “Upraviť môj profil“. Tu, vpravo, sa nachádza červené políčko “Odstránenie účtu“. Kliknutím na toto políčko a odsúhlasením odstránenia, odstránite váš profil z portálu pozitivnamysel.sk. Následne o odstránení obdržíte aj e-mailovú notifikáciu.

Prečo bol môj profil odstránený?

Váš profil bol odstránený, pretože vaše konanie bolo v rozpore s našimi Všeobecnými obchodnými podmienkami, morálnymi a etickými zásadami. Viacej informácii získate v časti Všeobecné obchodné podmienky.


3. Odborník

Ako napíšem článok?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti “Moje články“. Potom kliknite na “Pridať článok“. Vyplňte potrebné polia a uložte ich.

Ako zverejním článok?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti “Moje články“. Vyberte si konkrétny článok a kliknete na “Upraviť“. V dolnej časti potom zaškrtnite políčko “Zverejniť“ a túto zmenu uložte. 

Ako zmením článok?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti “Moje články“. Vyberte si konkrétny článok a kliknete na “Upraviť“. Urobte požadované zmeny a uložte ich.

Kto môže čítať môj článok?

Všetky publikované články môžu čítať všetci, ktorí sa nachádzajú na portáli pozitivnamysel.sk.

Kto môže hodnotiť môj článok?

Článok, ktorý napíšete a zverejníte, môže hodnotiť (dať páči, nepáči) ďalší odborník, prihlásený či neprihlásený návštevník. Jeden hodnotiaci môže udeliť iba jedno hodnotenie.

Prečo bol môj článok odstránený?

Váš článok bol odstránený, pretože v ňom boli použité napr. vulgarizmy, nevhodné slová, atď. Pre viac detailov ohľadom zásad písania článkov nájdete i v našich Všeobecných obchodných podmienkach.

Ako odstránim článok?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti “Moje články“. Vyberte si konkrétny článok a kliknite na “Vymazať“. Potom kliknutím na “Áno“, daný článok odstránite.

Ako vytvorím podujatie?

Stačí kontaktovať tím portálu pozitivnamysel.sk a radi vám poskytneme viac informácií o tejto službe.

Ako povolím byť hodnotený v sekcii “Moje hodnotenia“?

Hodnotený budete, iba ak hodnotenia samy povolíte, a to tak, že po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti "Upraviť profil“, a tu zaškrknite políčko “Povoliť hodnotenia“.

Kto ma môže hodnotiť v sekcii “Moje hodnotenia“?

Môžete byť hodnotený prihláseným návštevníkom. Zväčša ide už o vašich klientov, ktorí vedia posúdiť a ohodnotiť vaše služby. Ak hodnotenia budú nevhodné, napr. vulgárne, neslušné, portál pozitivnamysel.sk ich má právo odstrániť.

Kde môžem vidieť zoznam “Mojich ohodnotení“?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdite do časti “Moje hodnotenia“, a tu je zoznam vašich hodnotení.

Ako odstránim môj profil?

Po prihlásení, kliknutím na vaše meno, v ľavom postrannom panely, prejdete do časti “Upraviť môj profil“. Tu, vpravo, sa nachádza červené políčko “Odstránenie účtu“. Kliknutím na toto políčko a odsúhlasením odstránenia, odstránite váš profil z portálu pozitivnamysel.sk. Následne o odstránení obdržíte aj e-mailovú notifikáciu.

Prečo bol môj profil odstránený?

Váš profil bol odstránený, pretože vaše vzdelanie, či kvalifikácia nie je zodpovedajúca našim kritériám. Každý profil odborníka na portáli pozitivnamysel.sk je overovaný tímom odborníkov portálu pozitivnamysel.sk, a je potrebné, a nevyhnutné, aby ste ako odborník duševného zdravia, mali adekvátne vzdelanie. Pre viac detailov ohľadom overovania profilu nájdete i v našich Všeobecných obchodných podmienkach.


4. Ochrana osobných údajov

Ako zaobchádzate s mojimi osobnými údajmi a informáciami?

Ochrana vášho súkromia je pre nás veľmi dôležitá, a preto narábame s Vašimi osobnými údajmi podľa príslušných ustanovení právnych predpisov Slovenskej republiky. Pre viac informácií, prosím navštívte sekciu Zásady ochrany súkromia, kde sú detailne zhrnuté zásady ochrany osobných údajov.


5. Všeobecné otázky

Ako môžem nahlásiť chyby či iné technické problémy portálu?

Ak máte problém, najmä technického charakteru, napr. nahratie fotiek, prihlásenie sa, či registrácia, prosím, neodkladne nás kontaktujte v sekcii: Kontakt.

Čo mám robiť, ak som nenašiel odpoveď na moju otázku v žiadnej sekcii Často kladené otázky?

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku, prosím, neváhajte nás kontaktovať, kontakt nájdete v sekcii: Kontakt.


Aktualizované: 07. 09. 2017